Ultra Trail Tour Finland 2015 pistetilanne

Suuri syksyn finaali lähestyy Partioaitta Ultra Trail Tour Finland -sarjassa! Kaksi tapahtumaa on takana, NUTS Karhunkierros 160 km ja NUTS Pallas 125 km. Edessä on 3.10. kisattava Vaarojen Maraton 130 km.

Jollei pistetilanne näy alapuolella, katso se tästä!


NUTS Karhunkierros 2014 Miehet 80 km

Etunimi Sukunimi Seura Aika
Tero Ruokolainen Tampereen Maratonklubi 11:39:35
Antti Itkonen TrailRunners ALI 12:18:50
Marko Mattila FMR 12:19:40
Harri Yrttiaho Haukipudas 12:35:35
Anssi Auvinen Jyväskylä Trail Runners 12:42:25
antti varis joensuu 13:28:35
Mikko Aaltonen Team Rahola 14:02:50
Jussi Keskinarkaus Free Adventure 14:16:15
Mikko Luusalo Endurance 14:30:40
Kari Suomela 14:58:45
Jaakko Tähtinen 15:57:35
Juho Majamaa Team Rahola 16:05:10

NUTS Karhunkierros 2014 Miehet 53 km BUFF® Trail Tour Finland

Etunimi Sukunimi Seura Aika BTTF pisteet
Janne Hietala HTRC / Lupus Extreme 7:26:30 50
Jussi Nokelainen Hölkkämäyrät 7:26:30 50
Jukka Salo 8:05:00 33
Toni Tiainen 8:06:30 28
Jukka Pokela TrailRunners ALI 8:10:30 24
Harri Salovaara 8:43:15 21
Markus Ronkainen Virpiniemen maastomaraton 8:45:40 18
Juuso Heinonen 8:49:05 16
Terho Lahtinen Nuuksio Classic Trail Marathon 8:54:00 14
Olli Laine Nurmijärvi 8:58:20 12
Antti Toivanen HTRC 8:58:20 11
Heikki Vesterinen 9:35:40 10
Jarkko Torvinen 9:56:55 9
Teemu Särkelä 9:57:10 8
Eero Pirhonen 10:10:00 7
Ambrosius Wollstén HTRC 10:17:05 6
Mika Kauraharju 10:22:30 5
Petri Valkeamäki Jyps 10:22:30 4
Timo Ketola 10:28:40 3
Kimmo Nieminen 10:29:00 2
Juho Huhtala OLK ry 10:31:50 1
Jukka Huumonen 10:53:30 1
Ari Lakio 10:58:05 1
Tuomo Eronen 11:14:20 1
Antti Junttola LNM 11:14:20 1
Olli Nuoranto 11:31:10 1
Karri Jalkanen Karhupuisto Running Club 11:31:40 1
Tuukka Saarela Arctic Marathon Club 11:45:20 1
Jan Holmström VUK 12:00:00 1
Jarkko Linna VUK 12:00:00 1
Janne Peltola 12:05:50 1
Kimmo Vähäjylkkä Rajamäen Rykmentti 12:05:50 1

NUTS Karhunkierros 2014 Naiset 53 km BUFF® Trail Tour Finland

>

Etunimi Sukunimi Seura Aika BTTF pisteet
Nina Heiskanen Helsinki Trail Running Club 8:06:30 50
Asta Heikkala HTRC 9:02:30 40
Sanna Säkkinen Passion Adventure 9:19:40 33
Saara Viio Kestävyyttä  pintakaasulla 24/7 9:44:50 28
Tytti Kaijanen Passion Adventure 9:46:40 24
Merja Enroos Vierivät sammalet 10:00:10 21
Miia Kahila 10:04:45 18
Ulla Junttola LNM 10:17:55 16
Sanna Viitanen Helsinki Trail Running Club 10:18:00 14
Jaana Hylkinen OLK ry 10:29:00 12
Johanna Ranta 10:41:15 11
Eerika Skarp 10:53:10 10
Laura Lakio HTRC 10:54:10 9
Laura Järvinen 10:56:40 8
Anniina Erkkilä Helsinki Trail Running Club 11:31:10 7
Kirsi Koivula LNM 11:45:20 6
Susan Nordström Helsinki Trail Running Club 11:45:20 5